Tipy pro případ špatného počasí aneb co nesmíte minout...

Bludiště Obludiště – největší keřový labyrint ve střední Evropě, 3 km cestiček, vytvořený z 12.000 habrů. Obec Dolní Pěna – 5km z Jindřichova Hradce
http://www.obludiste.cz/

Zoopark na Hrádečku – Soukromá zoologická zahrada s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna, cca 6km od Jindřichova Hradce.
http://www.zoonahradecku.cz/

Jindřichohradecká úzkokolejka – absolvujte zážitkovou jízdu více jak sto let starou historickou lokálkou s rozchodem kolejí pouhých 760 mm.
https://www.trebonsko.cz/uzkokolejka-na-jindrichohradecku

Muzeum veteránů – největší muzeum amerických automobilů v Čechách najdete v Nové Bystřici, 16km od Jindřichova Hradce.
https://muzeumveteranu.cz/

Státní zámek Červená Lhota – renesanční vodní zámek z poloviny 14. století, plavba v půjčené pramičce, interiéry posledních majitelů Schönburg-Hartenstein, anglický park … a mnohem víc jen 20km z Jindřichova Hradce
https://www.zamek-cervenalhota.cz/cs

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec – Třetí největší hrado-zámecký areál v České Republice se pyšní unikátními stavbami i interiéry, které není možné vidět na jiných zámcích a hradech v ČR ani ve světě.
https://www.zamek-jindrichuvhradec.cz/cs

Státní hrad Landštejn – je mohutná zřícenina hradu v oblasti zvané Česká Kanada. Hrad byl vybudován na počátku 13. století zřejmě moravskými Přemyslovci jako opěrný bod území na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska.
https://www.hrad-landstejn.cz/cs

Aquapark a plavecký bazén v Jindřichově Hradci – bazény, tobogány, sauny, masáže …
https://bazen.jh.cz/